Aktuality

Krátkodobé pronájmy zažívají v Česku boom, jsou přímou konkurencí hotelů i zajímavou investicí

23.05.2016 - Krátkodobé pronájmy zažívají v Česku boom, jsou přímou konkurencí hotelů i zajímavou investicí Stoupající obliba individuálního ubytování dala vzniknout novému trendu na realitnímu trhu – nákupu a provozu bytů na krátkodobé pronájmy. Správa... přečíst celé..

Čas pro platbu daně z nemovitosti se krátí

16.05.2016 - Čas pro platbu daně z nemovitosti se krátí Čas pro zaplacení daně z nemovitých věcí, dříve daně z nemovitostí, se rychle krátí. Nejpozději 31. května musí být platba připsána na účet finančního úřadu. Velká část složenek pro uhrazení daně... přečíst celé..

Kdy má nájemník předkupní právo na byt?

09.05.2016 - Kdy má nájemník předkupní právo na byt? Mnoho nájemníků setrvává v jednom bytě několik let. Není divu, že si k takovému místu vypěstují jistý vztah. Problém nastává, pokud se majitel rozhodne pro prodej své nemovitosti. Ačkoliv může mít nájemník... přečíst celé..

Novostavby: Předprodej, výstavba, hotovo. Každá fáze má svá pro a proti

02.05.2016 - Novostavby: Předprodej, výstavba, hotovo. Každá fáze má svá pro a proti První byty v novostavbě se prodají dávno předtím, než se kopne do země. A ty poslední, podle atraktivity projektu v některých případech i dlouho po kolaudaci. V jaké fázi je... přečíst celé..

Dlužníci za pozdní placení služeb nově platí nižší sankce

25.04.2016 - Dlužníci za pozdní placení služeb nově platí nižší sankce Za prodlení s úhradou služeb se od ledna platí úrok z prodlení, stejně jako za prodlení s úhradou nájemného. Jenže sankce je nižší. Od začátku letošního roku došlo... přečíst celé..

Peníze ze stavebního spoření půjde vybrat i bez opatrovnického soudu

18.04.2016 - Peníze ze stavebního spoření půjde vybrat i bez opatrovnického soudu Schvalovacím procesem úspěšně prošla novela zákona o stavebním spoření, která ruší povinnost schvalování výběru naspořených prostředků na stavebním spoření dítěte. Dobrá zpráva jak... přečíst celé..

Banky umožňují předčasné splacení hypotéky. Někdy to vyjde pěkně draho

08.04.2016 - Banky umožňují předčasné splacení hypotéky. Někdy to vyjde pěkně draho Od jara 2016 měla platit možnost levnějšího mimořádného splácení hypoték. Novinka však ve Sněmovně nabírá zpoždění. Předčasné splacení úvěru je sice možné už nyní, ale u některé... přečíst celé..

Novostavby: Za kvalitní nový byt si připlatíte. Stojí to za to?

30.03.2016 - Novostavby: Za kvalitní nový byt si připlatíte. Stojí to za to? Je stěhování do nového bytu vždycky výhra? Nebo by vám bylo lépe třeba ve starém činžáku, levném paneláku, případně v rodinném domku po babičce? Developeři hlásí velký zájem o nové... přečíst celé..

ČNB uvažuje o záporných sazbách. Co by to udělalo s již tak extrémně levnými hypotékami?

22.03.2016 - ČNB uvažuje o záporných sazbách. Co by to udělalo s již tak extrémně levnými hypotékami? Po vyjádřeních viceguvernéra ČNB Vladimíra Tomšíka se v Česku opět dostaly do hry záporné úrokové sazby. Je tento scénář reálný a co by znamenaly záporné... přečíst celé..

V době extrémně levných hypoték chystá vláda nový program zvýhodněných půjček

16.03.2016 - V době extrémně levných hypoték chystá vláda nový program zvýhodněných půjček Mladí lidé do 36 let věku budou moci získat až 600 000 Kč na pořízení vlastního bydlení prostřednictvím zvýhodněné půjčky Státního fondu rozvoje bydlení. Spuštění nového... přečíst celé..

Reality s tradicí

již od roku 1998

Nabídka více než 190 nemovitostí