Aktuality

Novela daně z nabytí nemovitosti prošla senátem.

25.07.2016 - Novela daně z nabytí nemovitosti prošla senátem. Zákon o úvěru pro spotřebitele a zákon o dani z nabytí nemovitosti jsou schváleny. Následně půjdou zákony k podpisu prezidentovi a musí být uveřejněny ve sbírce zákonů, což si vyžádá odhadem jeden... přečíst celé..

Podrobný návod: Jak na sebe přepsat elektřinu nebo plyn

27.06.2016 - Podrobný návod: Jak na sebe přepsat elektřinu nebo plyn Stěhujete se do nového bytu? Koupili jste dům? Pro nájemníka možnost, pro majitele nutnost: nechat na sebe převést odběr elektřiny nebo plynu nebo obojího. Jak probíhá přepis odběrného místa a... přečíst celé..

Banky už nebudou poskytovat hypotéky na 100 procent ceny nemovitostí

21.06.2016 - Banky už nebudou poskytovat hypotéky na 100 procent ceny nemovitostí Pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů budou od října přísnější. Banky již nebudou moci poskytovat hypotéky na 100 procent hodnoty nemovitosti, ale maximálně na 95 procent ceny... přečíst celé..

Novostavby: Jak správně převzít hotový byt

13.06.2016 - Novostavby: Jak správně převzít hotový byt Developer dokončil stavbu a chystá se předat nový byt do vašich rukou. Jak bude vypadat přejímka? Kdy vznikne společenství vlastníků? A jak se přihlásíte k energiím a službám? Všechno pečlivě zkontrolujte.... přečíst celé..

Právo člena společenství vlastníků jednotek na nahlížení do listin společenství

07.06.2016 - Právo člena společenství vlastníků jednotek na nahlížení do listin společenství Podle § 1179 občanského zákoníku „Vlastník jednotky má právo seznámit se, jak osoba odpovědná za správu domu hospodaří a jak dům nebo pozemek spravuje. U této osoby může... přečíst celé..

Ceny bytů rostou díky vysoké poptávce

31.05.2016 - Ceny bytů rostou díky vysoké poptávce Každý, kdo se zajímá o realitní trh v České republice, jistě zaznamenal, že ceny bytů za poslední rok výrazně stouply. Tento nárůst se netýká jen starších nemovitostí, ale hlavně novostaveb, kterých... přečíst celé..

Krátkodobé pronájmy zažívají v Česku boom, jsou přímou konkurencí hotelů i zajímavou investicí

23.05.2016 - Krátkodobé pronájmy zažívají v Česku boom, jsou přímou konkurencí hotelů i zajímavou investicí Stoupající obliba individuálního ubytování dala vzniknout novému trendu na realitnímu trhu – nákupu a provozu bytů na krátkodobé pronájmy. Správa... přečíst celé..

Čas pro platbu daně z nemovitosti se krátí

16.05.2016 - Čas pro platbu daně z nemovitosti se krátí Čas pro zaplacení daně z nemovitých věcí, dříve daně z nemovitostí, se rychle krátí. Nejpozději 31. května musí být platba připsána na účet finančního úřadu. Velká část složenek pro uhrazení daně... přečíst celé..

Kdy má nájemník předkupní právo na byt?

09.05.2016 - Kdy má nájemník předkupní právo na byt? Mnoho nájemníků setrvává v jednom bytě několik let. Není divu, že si k takovému místu vypěstují jistý vztah. Problém nastává, pokud se majitel rozhodne pro prodej své nemovitosti. Ačkoliv může mít nájemník... přečíst celé..

Novostavby: Předprodej, výstavba, hotovo. Každá fáze má svá pro a proti

02.05.2016 - Novostavby: Předprodej, výstavba, hotovo. Každá fáze má svá pro a proti První byty v novostavbě se prodají dávno předtím, než se kopne do země. A ty poslední, podle atraktivity projektu v některých případech i dlouho po kolaudaci. V jaké fázi je... přečíst celé..

Reality s tradicí

již od roku 1998

Nabídka více než 190 nemovitostí