Aktuality

Vypořádání spoluvlastnictví: aspoň jeden musí být solventní

24.10.2016 - Vypořádání spoluvlastnictví: aspoň jeden musí být solventní Jak se dají vyřešit neshody mezi spoluvlastníky a jaké předpoklady je nutné splnit pro to které vypořádání spoluvlastnictví? Vztahy mezi spoluvlastníky majetku nemusí být vždy ideální, ať... přečíst celé..

Deset nezbytných kroků při prodeji nemovitosti

13.10.2016 - Deset nezbytných kroků při prodeji nemovitosti Prodat dobře nemovitost není vůbec jednoduché. Pokud se na prodej domu či bytu právě chystáte, může být pro vás užitečný přehled deseti nezbytných kroků, kterých byste se měli držet. 1. Příprava... přečíst celé..

Daníme příjmy z pronájmu: Odpisy a další

06.10.2016 - Daníme příjmy z pronájmu: Odpisy a další Odpisy Pod pojmem „odpis“ si můžeme představit postupné daňové umoření investice nebo chcete-li daňové zohlednění jejího opotřebení v čase. Odpis se určuje podle zákonem stanovených vzorců, které pořizovací... přečíst celé..

Daníme příjmy z pronájmu: Jak na výdaje

03.10.2016 - Daníme příjmy z pronájmu: Jak na výdaje V článku se zaměříme na to, jak danit příjmy z pronájmu a které výdaje proti nim uplatnit, aby bylo daňové zatížení co možná nejnižší. Pokud koupíte investiční nemovitost, můžete svůj příjem z nájmu danit... přečíst celé..

100% hypotéky brzy skončí. Co bude dál?

20.09.2016 - 100% hypotéky brzy skončí. Co bude dál? Od října definitivně končí 100% hypotéky, díky kterým klienti mohli financovat celou cenu nemovitosti úvěrem. Nově budou banky vyžadovat alespoň 5 % z jiných zdrojů - nejlépe vlastních úspor. Jaké budou dopady... přečíst celé..

Jak nejefektněji prezentovat nemovitost?

14.09.2016 - Jak nejefektněji prezentovat nemovitost? Při prodeji nemovitosti si majitel většinou přeje rychlý a výnosný obchod. Při zpracování prezentace však nejde ani tak o rychlost, jako spíše o preciznost. První dojem hraje velkou roli a nevhodně zpracovaný... přečíst celé..

Novela stavebního zákona ulehčí život malým i větším stavebníkům

01.09.2016 - Novela stavebního zákona ulehčí život malým i větším stavebníkům Stavební zákon čeká v příštím roce novelizace a změny by měly potěšit jak menší, tak větší stavebníky. V plánu je odstranění zbytečného papírování i rozšíření typů staveb, na které již... přečíst celé..

Na co si dát pozor při výběru pozemku na stavbu chaty?

25.08.2016 - Na co si dát pozor při výběru pozemku na stavbu chaty? Češi chtějí stále více trávit víkendy na venkově. Zájem o chaty díky tomuto trendu za poslední tři roky výrazně vzrostl. Nabídka rekreačních objektů je sice pestrá, ale může se stát, že má... přečíst celé..

Ukončit nájem bytu lze několika způsoby

12.08.2016 - Ukončit nájem bytu lze několika způsoby Nejčastěji se setkáváme s dohodou mezi pronajímatelem a nájemcem o skončení nájmu, ale zákon také oběma stranám umožňuje podat výpověď z nájmu. Všechny způsoby ukončení nájmu se však řídí... přečíst celé..

Prodáváme nemovitost: Jak na daně

03.08.2016 - Prodáváme nemovitost: Jak na daně V článku se zaměříme na daňová úskalí prodeje nemovitostí. Nastíní se zde, jak se příjem z prodeje nemovitosti daní, kdy je od daně osvobozený a jak postupovat při prodeji družstevních bytů. Z hlediska daně z příjmů... přečíst celé..

Reality s tradicí

již od roku 1998

Nabídka více než 190 nemovitostí