Aktuality

Hypotéky v roce 2017: Dražší, méně dostupné a bude snazší je splácet

09.12.2016 - Hypotéky v roce 2017: Dražší, méně dostupné a bude snazší je splácet Nový zákon o spotřebitelském úvěru, který začal platit počátkem prosince, se výrazně dotýká i hypotečních úvěrů. V příštím roce tak musí klienti počítat... přečíst celé..

Vyplatí se opravovat starý dům, nebo je lepší šetřit na nový?

30.11.2016 - Vyplatí se opravovat starý dům, nebo je lepší šetřit na nový? Koupě starého domu se může zdát v první chvíli nejlepším řešením, když není dostatek prostředků ke koupi nového. Zda se opravdu jedná o výhodnější krok, je potřeba zvážit z dlouhodobého... přečíst celé..

Hypotéky jsou na novém minimu, úroky klesly na 1,80 procenta

21.11.2016 - Hypotéky jsou na novém minimu, úroky klesly na 1,80 procenta Průměrná úroková sazba hypoték v Česku v říjnu klesla na nové minimum 1,80 procenta. V září činila 1,82 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003... přečíst celé..

Nemovitost v cizině: Kde Češi nejvíc kupují. Co se vyplatí. A jak na to

15.11.2016 - Nemovitost v cizině: Kde Češi nejvíc kupují. Co se vyplatí. A jak na to Nemovitost v zahraničí vlastní podle odhadu realitek desítky tisíc Čechů. Užívají ji k vlastní rekreaci i pronájmu – a stále víc lidí kombinuje obojí. Nemovitosti v cizině... přečíst celé..

Je koupě nemovitosti v exekuci vždy velkým rizikem?

02.11.2016 - Je koupě nemovitosti v exekuci vždy velkým rizikem? Nemovitostí zatížených exekucí je v České republice čím dál více. Pro většinu kupujících je tato vada zásadní a raději od koupě ustoupí. Někdy se však může taková nemovitost stát naopak přínosem. ... přečíst celé..

Vypořádání spoluvlastnictví: aspoň jeden musí být solventní

24.10.2016 - Vypořádání spoluvlastnictví: aspoň jeden musí být solventní Jak se dají vyřešit neshody mezi spoluvlastníky a jaké předpoklady je nutné splnit pro to které vypořádání spoluvlastnictví? Vztahy mezi spoluvlastníky majetku nemusí být vždy ideální, ať... přečíst celé..

Deset nezbytných kroků při prodeji nemovitosti

13.10.2016 - Deset nezbytných kroků při prodeji nemovitosti Prodat dobře nemovitost není vůbec jednoduché. Pokud se na prodej domu či bytu právě chystáte, může být pro vás užitečný přehled deseti nezbytných kroků, kterých byste se měli držet. 1. Příprava... přečíst celé..

Daníme příjmy z pronájmu: Odpisy a další

06.10.2016 - Daníme příjmy z pronájmu: Odpisy a další Odpisy Pod pojmem „odpis“ si můžeme představit postupné daňové umoření investice nebo chcete-li daňové zohlednění jejího opotřebení v čase. Odpis se určuje podle zákonem stanovených vzorců, které pořizovací... přečíst celé..

Daníme příjmy z pronájmu: Jak na výdaje

03.10.2016 - Daníme příjmy z pronájmu: Jak na výdaje V článku se zaměříme na to, jak danit příjmy z pronájmu a které výdaje proti nim uplatnit, aby bylo daňové zatížení co možná nejnižší. Pokud koupíte investiční nemovitost, můžete svůj příjem z nájmu danit... přečíst celé..

100% hypotéky brzy skončí. Co bude dál?

20.09.2016 - 100% hypotéky brzy skončí. Co bude dál? Od října definitivně končí 100% hypotéky, díky kterým klienti mohli financovat celou cenu nemovitosti úvěrem. Nově budou banky vyžadovat alespoň 5 % z jiných zdrojů - nejlépe vlastních úspor. Jaké budou dopady... přečíst celé..

Reality s tradicí

již od roku 1998