Aktuality

Jak nejefektněji prezentovat nemovitost?

14.09.2016 - Jak nejefektněji prezentovat nemovitost? Při prodeji nemovitosti si majitel většinou přeje rychlý a výnosný obchod. Při zpracování prezentace však nejde ani tak o rychlost, jako spíše o preciznost. První dojem hraje velkou roli a nevhodně zpracovaný... přečíst celé..

Novela stavebního zákona ulehčí život malým i větším stavebníkům

01.09.2016 - Novela stavebního zákona ulehčí život malým i větším stavebníkům Stavební zákon čeká v příštím roce novelizace a změny by měly potěšit jak menší, tak větší stavebníky. V plánu je odstranění zbytečného papírování i rozšíření typů staveb, na které již... přečíst celé..

Na co si dát pozor při výběru pozemku na stavbu chaty?

25.08.2016 - Na co si dát pozor při výběru pozemku na stavbu chaty? Češi chtějí stále více trávit víkendy na venkově. Zájem o chaty díky tomuto trendu za poslední tři roky výrazně vzrostl. Nabídka rekreačních objektů je sice pestrá, ale může se stát, že má... přečíst celé..

Ukončit nájem bytu lze několika způsoby

12.08.2016 - Ukončit nájem bytu lze několika způsoby Nejčastěji se setkáváme s dohodou mezi pronajímatelem a nájemcem o skončení nájmu, ale zákon také oběma stranám umožňuje podat výpověď z nájmu. Všechny způsoby ukončení nájmu se však řídí... přečíst celé..

Prodáváme nemovitost: Jak na daně

03.08.2016 - Prodáváme nemovitost: Jak na daně V článku se zaměříme na daňová úskalí prodeje nemovitostí. Nastíní se zde, jak se příjem z prodeje nemovitosti daní, kdy je od daně osvobozený a jak postupovat při prodeji družstevních bytů. Z hlediska daně z příjmů... přečíst celé..

Novela daně z nabytí nemovitosti prošla senátem.

25.07.2016 - Novela daně z nabytí nemovitosti prošla senátem. Zákon o úvěru pro spotřebitele a zákon o dani z nabytí nemovitosti jsou schváleny. Následně půjdou zákony k podpisu prezidentovi a musí být uveřejněny ve sbírce zákonů, což si vyžádá odhadem jeden... přečíst celé..

Podrobný návod: Jak na sebe přepsat elektřinu nebo plyn

27.06.2016 - Podrobný návod: Jak na sebe přepsat elektřinu nebo plyn Stěhujete se do nového bytu? Koupili jste dům? Pro nájemníka možnost, pro majitele nutnost: nechat na sebe převést odběr elektřiny nebo plynu nebo obojího. Jak probíhá přepis odběrného místa a... přečíst celé..

Banky už nebudou poskytovat hypotéky na 100 procent ceny nemovitostí

21.06.2016 - Banky už nebudou poskytovat hypotéky na 100 procent ceny nemovitostí Pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů budou od října přísnější. Banky již nebudou moci poskytovat hypotéky na 100 procent hodnoty nemovitosti, ale maximálně na 95 procent ceny... přečíst celé..

Novostavby: Jak správně převzít hotový byt

13.06.2016 - Novostavby: Jak správně převzít hotový byt Developer dokončil stavbu a chystá se předat nový byt do vašich rukou. Jak bude vypadat přejímka? Kdy vznikne společenství vlastníků? A jak se přihlásíte k energiím a službám? Všechno pečlivě zkontrolujte.... přečíst celé..

Právo člena společenství vlastníků jednotek na nahlížení do listin společenství

07.06.2016 - Právo člena společenství vlastníků jednotek na nahlížení do listin společenství Podle § 1179 občanského zákoníku „Vlastník jednotky má právo seznámit se, jak osoba odpovědná za správu domu hospodaří a jak dům nebo pozemek spravuje. U této osoby může... přečíst celé..

Reality s tradicí

již od roku 1998