Aktuality

V době extrémně levných hypoték chystá vláda nový program zvýhodněných půjček

16.03.2016 - V době extrémně levných hypoték chystá vláda nový program zvýhodněných půjček Mladí lidé do 36 let věku budou moci získat až 600 000 Kč na pořízení vlastního bydlení prostřednictvím zvýhodněné půjčky Státního fondu rozvoje bydlení. Spuštění nového... přečíst celé..

Vyměnit starou za novou? S nemovitostmi je to složitější

01.03.2016 - Vyměnit starou za novou? S nemovitostmi je to složitější Mnohdy je logisticky náročnější vyměnit jednu nemovitost za jinou než jít poprvé z pronájmu do vlastního. Je lepší prodat a koupit, nebo zvolit směnnou smlouvu? Zadání je jednoduché. Jednu... přečíst celé..

Koupě pozemku v chráněné oblasti

24.02.2016 - Koupě pozemku v chráněné oblasti Pozemky v chráněných oblastech jsou pro mnoho lidí atraktivní. Lokalita, v které se takové pozemky většinou nacházejí, láká fyzické osoby i podnikatele. Jejich koupě i následná správa však nebývá jednoduchou... přečíst celé..

Kauce neboli jistota na byt

13.02.2016 - Kauce neboli jistota na byt Složení kauce je obvyklý požadavek při uzavírání nájemní, nebo podnájemní smlouvy na byt. Jedná se o nejvýznamnější instrument zajišťující práva pronajímatele bytu vůči nájemci. Zákon č. 89/2012 Sb., občanský... přečíst celé..

Co vše by měla obsahovat provize realitní kanceláře?

31.01.2016 - Co vše by měla obsahovat provize realitní kanceláře? Pokud se lidé rozhodnou prodat svou nemovitost, většinou využijí služeb realitní kanceláře. Pro prodávající bez zkušeností s realitními obchody je to ta nejlepší volba. Samozřejmě pokud je pro... přečíst celé..

Platíte daň z nemovitých věcí? Sledujte novinky pro rok 2016

12.01.2016 - Již letos v únoru byl ve sbírce zveřejněn zákon, který novelizuje daň z nemovitých věcí. Změny ovšem vstoupí v platnost až od 1. ledna 2016. Některých drobných úprav se přitom vlastníci nemovitostí, kteří daň státu odvádějí, dočkali už... přečíst celé..

Výhody a rizika společného úvěru na bydlení

11.01.2016 - Výhody a rizika společného úvěru na bydlení Mladé páry často zvažují, zda má význam setrvávat v nájemní bytu nebo investovat do vlastního bydlení. Ani ve dvou většinou nedosáhnou na kupní cenu v hotovosti a zavazují se tedy hypotečním úvěrem. Úvěr... přečíst celé..

Co oběhat, než začnu stavět. Stavební úřad, realitku nebo raději psychologa?

05.01.2016 - Výběr pozemku Výběr pozemku je konkrétní bod, který bude vycházet z našeho celkového přístupu ke stavbě nového domova. Ten jsme si ujasnili v minulém článku (více ZDE). Pokud jsme na nabízené otázky z uvedeného článku dokázali najít odpověď, výběr... přečíst celé..

Nájemníci pozor! Tyhle drobné opravy bytu musíte platit vy!

04.01.2016 - Jeden z nejobvyklejších sporů mezi nájemníky a majiteli bytů je u konce. Vláda ve svém nařízení jasně definovala, co jsou "drobné opravy bytu" a co je "běžná údržba bytu", které má podle občanského zákoníku hradit nájemník. Vláda také stanovila... přečíst celé..

Lze použít hypotéku ke spekulaci s byty? Ano a dá se na tom i vydělat

16.12.2015 - Lze použít hypotéku ke spekulaci s byty? Ano a dá se na tom i vydělat Představte si situaci, kdy si sjednáte hypotéku nikoli na pořízení vlastního bydlení, ale na nákup tří bytů, které budete pronajímat. Sami přitom budete bydlet v pronájmu. Možná... přečíst celé..

Reality s tradicí

již od roku 1998