Aktuality

Kdo byt nevytápí, zaplatí od ledna za teplo víc.

10.12.2015 - Kdo byt nevytápí, zaplatí od ledna za teplo víc. Lidé, kteří v zimě šetří teplem, například proto, že je přes zdi dostatečně vytopí sousedé, nebo jsou jejich byty nevyužívané, a na druhou stranu také ti, kdo v bytových domech zbytečně plýtvají... přečíst celé..

Jakou roli hraje při výběru realitní kanceláře provize

27.11.2015 - Jakou roli hraje při výběru realitní kanceláře provize Pokud majitel prodává svou nemovitost, chce pochopitelně utržit maximum. Provize je určitá daň za pohodlný a bezpečný prodej přes realitní kancelář a většinou ji hradí prodávající. Výše... přečíst celé..

Zastavení nemovitosti kvůli rentě je rizikové

19.11.2015 - Zastavení nemovitosti kvůli rentě je rizikové Na českém úvěrovém trhu se před několika týdny objevil nový produkt. Cílí na seniory, kteří jsou majiteli nějaké nemovitosti a zároveň mají tzv. hluboko do kapsy. Celé to spočívá v tom, že senior svůj... přečíst celé..

Nájemníci si za opravy v bytech připlatí

09.11.2015 - Nájemníci si za opravy v bytech připlatí Lidé žijící v nájemních bytech musí počítat s tím, že se od nového roku budou podílet na nákladech za běžnou údržbu bytu a drobné opravy. Ročně přitom může jít až o tisíce korun. Vyplývá to z nařízení vlády,... přečíst celé..

Jak často a o kolik vám mohou zvýšit nájemné z bytu?

04.11.2015 - Jak často a o kolik vám mohou zvýšit nájemné z bytu? Můžete přistoupit na každoroční automatickou valorizaci o inflaci, nebo se na zvýšení navrženém pronajímatelem dohodnout. Když se nedohodnete, rozhoduje soud. Inflační doložka... přečíst celé..

Daň z nabytí nemovité věci bude platit kupující

20.10.2015 - Daň z nabytí nemovité věci bude platit kupující Realitní trh čeká zásadní změna. Vláda ve středu 5. října 2015 schválila návrh zákona, kterým se mění daň z nabytí nemovitosti. Bývalou daň z převodu, nyní nazývanou daň z nabytí nemovitých věcí,... přečíst celé..

Údržba a opravy v bytě: Co platí nájemce a co pronajímatel

05.10.2015 - Údržba a opravy v bytě: Co platí nájemce a co pronajímatel Povinností pronajímatele je udržovat po dobu nájmu byt v dobrém stavu, aby byl vhodný k bydlení. Je tedy povinen postarat se o odstranění závad, které by tomu bránily. Na druhou stranu... přečíst celé..

Na co si dát pozor při změně dodavatele plynu

24.09.2015 - Na co si dát pozor při změně dodavatele plynu Začátek topné sezóny se rychle blíží a jelikož výpovědní lhůta ze smlouvy bývá zpravidla tříměsíční, řada domácností zvažuje na konci léta změnu dodavatele zemního plynu. Mnoho rodin proto řeší, zda... přečíst celé..

Kolik zaplatíme za odhad nemovitosti

16.09.2015 - Kolik zaplatíme za odhad nemovitosti Rozdíly mezi cenami hypoték jsou minimální. Konkurence tlačí úrokové sazby dolů a poplatky ze sazebníků mizí. Při porovnávání výhodnosti nabídky rozhodují detaily a několikatisícikorunový poplatek za odhad ceny... přečíst celé..

Rom nebo kuřák.. Máte právo je odmítnout?

02.09.2015 - Rom nebo kuřák.. Máte právo je odmítnout? Letošní případ, kdy ombudsmanka Anna Šabatová testovala reakce realitní kanceláře, všichni již bezpochyby známe. Ochránkyně upozornila poslance ve své zprávě, že nediskriminační zákon musí... přečíst celé..

Reality s tradicí

již od roku 1998