Aktuality

Úrokovou sazbu hypotéky banka podrží až dva roky

24.08.2015 - Úrokovou sazbu hypotéky banka podrží až dva roky Rok a půl trvající pokles úrokových sazeb hypoték se zastavil. I když jsou stále rekordně nízké, odborníci předpokládají, že v blízké budoucnosti již začnou pozvolna růst. Pokud uvažujete o možnosti... přečíst celé..

5 věcí, které byste měli vědět o dědictví

18.08.2015 - 5 věcí, které byste měli vědět o dědictví Dědické řízení nemusí být vždy noční můra. Zákon dává zůstaviteli i dědicům možnosti, jak celý proces usnadnit nebo i zrychlit. Dědictví už dávno neznamená jen tajemnou závěť, která se... přečíst celé..

O penězích dětí rozhodují rodiče – se souhlasem soudu

04.08.2015 - O penězích dětí rozhodují rodiče – se souhlasem soudu V loňském roce prudce stoupl počet rodičů, kteří stanuli před soudem kvůli svým dětem. Proč? Chtěli ukončit smlouvu o stavebním spoření svého potomka a zjistili, že to není... přečíst celé..

Je možné rezervovat si úrokovou sazbu hypotéky?

26.07.2015 - Je možné rezervovat si úrokovou sazbu hypotéky? Hypotéky jsou rekordně levné, nicméně pokles úrokových sazeb se zastavil. Hrozí nyní nárůst sazeb a je možné se proti rostoucím úrokovým sazbám zajistit? Průměrná nabídková sazba hypoték přestala v... přečíst celé..

Energeticky šetrné bydlení - doména pouze RD?

23.06.2015 - Energeticky šetrné bydlení - doména pouze RD? Ekologické a rovněž ekonomicky šetrné bydlení znamená zejména vhodné a úsporné nakládání s energiemi v domě či také v bytě. Toho lze docílit různými způsoby, které se mohou u jednotlivých druhů... přečíst celé..

Věcná břemena, základní informace

17.06.2015 - Věcná břemena, základní informace Věcná břemena se řadí mezi věcná práva k věci cizí a jejich podstatou je omezení vlastníka určité nemovitosti v tom, že je povinen něco trpět, něčeho se zdržet, či případně něco konat... přečíst celé..

Ověření nemovitosti

10.06.2015 - Ověření nemovitosti Jak vlastně víte, že člověk, který se vydává za vlastníka příslušného domu či bytu, jím skutečně je? Důvěřujte, ale prověřujte Důkladně ověřte dokumenty související s danou nemovitostí a jejími vlastníky – jinak se v budoucnu... přečíst celé..

Kauce na byt může být až 6 nájmů, ale vrací se i s úroky

01.06.2015 - Kauce na byt může být až 6 nájmů, ale vrací se i s úroky Vaši kauci si podle zákona pronajímatel už nemusí ukládat na speciální účet. A pokud mu dlužíte, započte si svou pohledávku i bez svolení soudu. Složenou jistotu... přečíst celé..

Daň z nemovitých věcí nutno zaplatit do 1. června

19.05.2015 - Daň z nemovitých věcí nutno zaplatit do 1. června Jako majitelé pozemků a staveb najdete v těchto dnech ve schránce složenku, která Vám připomene nepříjemnou povinnost. Do 1. června musíte uhradit daň z nemovitých věcí. Tato povinnost... přečíst celé..

Zástavní právo k nemovitosti

13.05.2015 - Zástavní právo k nemovitosti Jestliže se rozhodnete financovat koupi nemovitosti formou hypotéky, měli byste se alespoň v obrysech seznámit se základními pojmy zástavního práva, neboť právě jištění úvěru prostřednictvím zástavy nemovitosti... přečíst celé..

Reality s tradicí

již od roku 1998