Aktuality

Pojištění domácnosti a nemovitosti. Jak na to.

07.05.2015 - Pojištění domácnosti a nemovitosti. Jak na to. Trávíme v nich většinu svého života. Máme tam svůj majetek a je pro nás často nejvýznamnější a největší investicí v životě. Ale stejně si je pojistí pouhých 40 % lidí. Řeč... přečíst celé..

Je možné získat hypotéku na družstevní byt?

29.04.2015 - Je možné získat hypotéku na družstevní byt? Banky se předhánějí, kdo nabídne levnější hypotéku. Když jde ale o družstevní byt, dávají někdy ruce pryč. Kdy hypotéku (ne)získáte? Pokud zvažujete nákup bytu na úvěr, je velmi důležité, jaké... přečíst celé..

Na co se zaměřit při prohlídce nemovitosti

21.04.2015 - Na co se zaměřit při prohlídce nemovitosti Jedním z nejdůležitějších kroků při výběru nového bydlení je důkladná prohlídka kupovaného bytu či domu. Základní informace se zájemce dozví z inzerátu a od prodávajícího či makléře. Ale teprve prohlídka na... přečíst celé..

Koupě družstevního bytu. Výhody a nevýhody

16.04.2015 - Koupě družstevního bytu. Výhody a nevýhody Máte příležitost zakoupit družstevní byt, nicméně stále váháte, jelikož si nejste jisti, co s sebou takový závazek přináší? V tomto stručném článku se vám pokusíme shrnout základní klady a zápory... přečíst celé..

Na co si dávat pozor při koupi bytu a jak si ověřit komu skutečně patří

07.04.2015 - NA CO SI DÁVAT POZOR PŘI KOUPI BYTU A JAK SI OVĚŘIT, KOMU SKUTEČNĚ PATŘÍ Přestože máte v rukou list vlastnictví a v něm je napsáno, že byt, který kupujete, patří osobě, která vám jej prodává, musíte si ještě některé informace zkontrolovat.... přečíst celé..

Exkluzivní smlouva

01.04.2015 - Exkluzivní smlouva Víte co znamená uzavřít exluzivní smlouvu? Jaké to přináší výhody? V čem být ostražití? V následujícím článku Vám vše vysvětlíme. Exkluzivita nebo také doložka o exkluzivitě je součástí zprostředkovatelské smlouvy, kterou... přečíst celé..

Zemědělská půda zdražuje.

24.03.2015 - Zemědělská půda opět výrazně zdražuje. Cena loni rostla o 12,5 procenta Ceny zemědělských pozemků se loni zvýšily o 12,5 procenta na 139 590 korun za hektar. Zdražení je srovnatelné s nejvyšším meziročním skokem v roce 2008. Zemědělská půda láká k... přečíst celé..

Jak se snadno přestěhovat

18.03.2015 - Jak se snadno přestěhovat Často se s nadsázkou říká, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Kdo stěhování ve svém životě již alespoň jednou absolvoval, dá tomuto tvrzení možná za pravdu. Při rozhodování o stěhování jsou dvě možnosti. Buď se budete z... přečíst celé..

Stát chystá revoluci v úvěrech, většina jejich poskytovatelů skončí

10.03.2015 - Stát chystá revoluci v úvěrech, většina jejich poskytovatelů skončí Banky i další společnosti, které lidem půjčují peníze, si od příštího roku budou muset zvykat na nová, přísnější pravidla. Ministerstvo financí pod vedením náměstka Martina Prose... přečíst celé..

Přídatné spoluvlastnictví

03.03.2015 - Přídatné spoluvlastnictví jasně a srozumitelně Už jste se někdy setkali s pojmem přídatné spoluvlatstnictví? V následujícím článku vás s tímto pojmem seznámíme. Spoluvlastnictví je upraveno jen několika ustanoveními, zahrnuje však rozsáhlou a... přečíst celé..

Reality s tradicí

již od roku 1998